Lumin D2

Kód: LUMIN/D2/CER
K poslechu Akční zboží
Značka: Lumin
59 990 Kč –25 %
LUMIN D2 silver front on white
59 990 Kč –25 % 44 990 Kč / ks
Skladem
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Lumin D2 je nejlevnějším modelem s DA převodníkem z audio streamerů hongkongské firmy Lumin, která patří pod křídla multimediálního gigantu Pixel Magic. . Lumin D2 nahrazuje starší model D1.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lumin D2 je nejlevnějším modelem s DA převodníkem z audio streamerů hongkongské firmy Lumin, která patří pod křídla multimediálního gigantu Pixel Magic. . Lumin D2 nahrazuje starší model D1. Tento nový model má obdobný design jako D1 s použitím silných hliníkových desek a masivním předním panelem vyřezaným CNC technologií. Na předním panelu se nachází malý displej s nastavitelným jasem, na němž se zobrazují informace o právě přehrávaných titulech, včetně autora, názvu skladby a rozlišení. Lumin D2 na rozdíl od Luminu D1, který byl pouze ve stříbrném provedení, může být proveden v stříbrném kartáčovaném přírodním nebo černém povrchu.

Uvnitř přístroje se nacházejí rychlejší dvojité převodníky Wolfson WM8741, které umožňuje nativní přehrávání DSD256 a PCM384. Model D2 disponuje vnitřním nízkošumovým spínaným napájecím zdrojem s dvoustupňovým regulátorem. Lumin D2 má zcela přepracovanou analogovou vyrovnávací paměť zahrnující audiofilní výstupní kondenzátor pro dosažení ultra nízkého šumu s vysokým dynamickým rozsahem.

Čistý design streameru nenarušují žádné vstupy na jeho předním panelu. Vstupy jsou chytře umístěny na zadním panelu pod zapuštěnou lištou, a jsou tak vidět jen zezadu přístroje. Zde se odleva nacházejí analogové výstupní konektory RCA a mezi němi symetrické XLR. Dále je něj koaxiální digitální výstup na BNC konektoru a nad ním konektor pro uzemnění. Dalšími dvěma konektory jsou vstup LAN pro spojení s routerem a dvojitý USB konektor, který však zde slouží pouze jako vstup Flash disků nebo externích harddisků. Blízko USB konektoru se nachází resetovací tlačítko.  Zcela vpravo je napájecí konektor IEC 320 pro vložení síťového napájecího kabelu a vedle něj konektor pro zapnutí a vypnutí přístroje.

Stejně jako ostatní výrobky značky se Lumin D2 ovládá vlastní aplikací pro iOS i Android a nově i pro Apple počítači s procesorem M1, aplikace je je zdarma ke stažení. Novým volitelným příslušenstvím všech produktů Lumin je dálkový ovladač, jehož infra přijímač se vloží do volného USB vstupu. Streamer podporuje UPnP AV protokol, Roon Ready, Spotify Connect, Apple AirPlay. Bezproblémové přehrávání bez mezer je samozřejmostí. Přístroj disponuje podporou pro TIDAL, MQA, Qobuz a TuneIn Radio. Soubory MQA v Tidal a high-res v Qobuzu mají výrazné ikony, které je rozlišují od ostatních. Jedinečnou funkcí je převzorkování všech nižších formátů až do PCM 96kHz  do DSD64 nebo PCM192, což lze nastavit pro jednotlivá rozlišení. Nově firma Lumin implementovala do všech přístrojů tzv. Leedh Processing, neboli přesné digitální ovládání hlasitosti. To umožňuje použití streamerů pouze s koncovými zesilovači a vše tak vše tak ovládat přes aplikaci nebo dálkový ovladač.

Od výrobce Pixelmagic, který byl dříve známý pro svůj skvělý audiofilský přehrávač digitálních souborů jménem Mediabox přichází na trh novinka jménem Lumin. Firma PixelMagic se již od doby svého vzniku specializuje na vysoce kvalitní audio a video přehrávače a právě Lumin se od konce roku 2012 stal jejich vlajkovou lodí pro audifily toužící po síťovém přehrávači opravdu bez jakýchkoli kompromisů a to jak ve kvalitě tak i v ceně.  Lumin nabízí streamery od střední cenové kategorie až po úplný highend, a to jak streamery s DA převodníky (D2, T3, P1, X1, M1) tak pouze čisté transporty(U1X, U2 mini)