Lumin L1

Kód: LUMIN/L1/5TB LUMIN/L1/3TB Zvolte variantu
K poslechu
Značka: Lumin
39 990 Kč / ks 28 990 Kč / ks od 28 990 Kč / ks
Do 10 dnů Skladem - předváděcí kus Zvolte variantu
Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Máte streamer Lumin a potřebujete někam uložit svou hudbu, kterou chcete v Luminu přehrávat? Pak je nejjednodušším řešením pořízení LUMINu L1, který vyžaduje nulovou konfiguraci, je ideálním hudebním serverem UPnP typu plug-and-play. Připojte jej k počítači přes USB a přetáhněte svou hudbu do něj. Jakmile pak připojíte L1 k internetové síti, automaticky se zobrazí v knihovně Luminu a lze jednoduše obsluhovat.

Samotná krabice pro Lumin L1 je stejná jako pro Lumin externí zdroj u starších modelů, ale trochu zkrácená. Je vyrobena z hliníkových plechů a masivním předním panelem. Na předním panelu je pouze vypínač se dvěma statusovými ledkami po stranách. Na zadním panelu je zleva konektor pro 12 V externí napájecí zdroj.  Vedle něj je USB 3.0 konektor pro spojení Luminu L1 s počítačem. Další dvojice USB A konektoru slouží pro rozšíření vnitřní paměti serveru o kompatibilní flashdisk nebo HDD. Zcela vpravo je LAN konektor pro spojení s routerem ve vaší síti.

Server Lumin L1 se vyrábí ve dvou modifikacích a to s vnitřním hardiskem o velikosti 2 TB nebo 5 TB. Síťová karta je gigabitová. Server podporuje přehrávání těchto typů souborů: DSD jako DSF, DFF nebo DoP a PCM Flac, Apple Lossless, WAV, AIFF bezeztrátové a MP3a AAC ztrátové. Lumin L1 má obrovskou výhodu pro spojení se streamery, poněvadž je možné jej naplnit přes rychlé USB 3.0 propojení s počítačem a nemusí se v něm instalovat minimserver pro přehrávání DSD souborů, poněvadž je tam již z výroby a je tudíž velmi jednoduše ovládatelný i uživateli, kteří mají k počítačům daleko.

Od výrobce Pixelmagic, dříve známý pro svůj skvělý audiofilský přehrávač digitálních souborů jménem Mediabox přichází na trh novinka jménem Lumin. 
Firma PixelMagic se již od doby svého vzniku specializuje na vysoce kvalitní audio a video přehrávače a právě Lumin se od konce roku 2012 stal jejich vlajkovou lodí pro audifily toužící po sítovém přehrávači opravdu bez jakýchkoli kompromisů a to jak ve kvalitě tak i v ceně.
 
Přestože stálě ještě není možno sehnat všechnu vaši hudbu v té nejvyšší kvalitě DSD (SACD), které umí přístroj jako témeř jediný přehrát nativně bez převodů, Lumin vám poskytne jedinečný zážitek i v případě použití hudby ve formátu FLAC/ALAC. Převzorkováním vstupního souboru na úroveň DSD je totiž dosaženo maximální možné kvality, kterou je třeba slyšet, aby tomu člověk opravdu uvěřil. A to je právě to nejlepší a nejdůležitější a vidíme v tom budoucnost přehrávání hudby. Lumin je vytvořen na přehrávání hudby, nemá žádný tuner, cd přehrávač nebo jiné vstupy z různých zařízení aby se mohl soustředit na to opravdu nejdůležitější - zvuk samottný. Tak jako máme gramofony pro naše kolekce vinylů, kazetové přehrávače pro kazety, cd přehrávače pro cd, tak nyní máme konečně opravdu prvotřídní síťový přehrávač pro vaši digitální sbírku.
 
Šasi Luminu je vyrobená z hliníku a opracovaná na CNC fréze. Vevnitř je oddělena digitální a analogová část. Rovněž je vše navrženo tak, aby šasi fungovala jako Faradayova klec a tudíž byl přístroj imunní vůči rušení. Ze stejných důvodů je použit k napájení externí zdroj s dvěmi oddělenými obvody který je se samotným přehrávačem spojen speciálním odstíněným kabelem.
Celý přístoj se ovládá přes speciální aplikaci na iPadu, jde však použít i jiné UPNP aplikace (například i ty vytvořené pro přehrávač Linn).