Lumin U1X (pouze s upgrade PSU)

Kód: LUMIN/U1/CER LUMIN/U1/STR Zvolte variantu
Značka: Lumin
229 990 Kč / ks
Do 10 dnů Do 10 dnů Zvolte variantu
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mnoho audiofilů ve světě, kteří již vlastní velmi kvalitní highend DA převodníky žádali od firmy Lumin model, který bude bez vlastního DA převodníku a bude pouze tzv. transport, tedy bude předávat digitální data externím DA převodníkům. U1 je nejvyšším modelem z řady audio transportů hongkongské firmy Lumin, která patří pod křídla multimediálního gigantu Pixel Magic. Lumin U1 vychází ze staršího vlajkového modelu S1,  z něhož si vzal vše, pouze neobsahuje vlastní DA převodník.

Samotná skříň přístroje i externího zdroje je vyrobena a vysoustružena z jednoho hliníkového bloku, což výrazně přispívá k odizolování od okolních vlivů. Skříň má zaoblený přední panel s malým displejem s nastavitelným jasem, na němž se zobrazují informace o právě přehrávaných titulech, včetně autora, názvu skladby a rozlišení. Přístroj i zdroj mají eloxovaný kartáčovaný přírodní nebo černý povrch. Externí napájecí zdroj je shodný se starším modelem S1, ale lze jej za příplatek nahradit zdrojem od nového modelu X1, a povýšit zvukovou kvalitu.

Čistý design transportu U1 nenarušují žádné vstupy na předním panelu. Vstupy jsou chytře umístěny na zadním panelu pod zapuštěnou lištou, a jsou tak vidět jen zezadu přístroje. Zde se zleva nacházejí resetovací tlačítko a vstup LAN pro spojení s routerem a vedle něj je také důležitý konektor pro uzemnění. Další sekcí je oddíl digitálních výstupů. Zde jsou zleva dva USB konektory, které slouží jako vstup Flash disků nebo externích harddisků a samozřejmě také jako výstup pro spojení s externími DA převodníky. USB digitální audio výstupy podporují nativní DSD512 i PCM768 kHz. Vedle nich se nacházejí optický digitální výstup a dva koaxiální digitální výstupy jeden s konektor em RCA a druhý BNC. Napravo této sekce se nachází digitální symetrický AES/EBU výstup. Zcela vpravo se nachází konektor pro spojení s externím napájecím zdrojem. Přístroj se zapíná a vypíná tlačítkem na předním panelu externího zdroje.

Stejně jako ostatní výrobky značky seLumin U1 ovládávlastní aplikací pro iOS i Android, která je zdarma ke stažení. Novým volitelným příslušenstvím všech produktů Lumin je dálkový ovladač, jehož infra přijímač se vloží do volného USB vstupu. Lumin U1 podporuje UPnP AV protokol, Roon Ready, Spotify Connect, Apple AirPlay. Bezproblémové přehrávání bez mezer je samozřejmostí. Streamer disponuje nativní podporou pro TIDAL, MQA, Qobuz a TuneIn Radio. Soubory MQA v Tidal a high-res v Qobuzu mají jednoznačné ikony, které je rozlišují od ostatních. Jedinečnou funkcí je převzorkování všech formátů až do DSD128 nebo PCM384, což lze nastavit pro jednotlivá rozlišení. Nově firma Lumin implementovala do všech přístrojů tzv. Leedh Processing, neboli přesné digitální ovládání hlasitosti. U transportu U1 toto nelze plně využít, poněvadž zde není žádný

Od výrobce Pixelmagic, který byl dříve známý pro svůj skvělý audiofilský přehrávač digitálních souborů jménem Mediabox přichází na trh novinka jménem Lumin. Firma PixelMagic se již od doby svého vzniku specializuje na vysoce kvalitní audio a video přehrávače a právě Lumin se od konce roku 2012 stal jejich vlajkovou lodí pro audifily toužící po síťovém přehrávači opravdu bez jakýchkoli kompromisů a to jak ve kvalitě tak i v ceně.  Lumin nabízí streamery od střední cenové kategorie až po úplný highend, a to jak streamery s DA převodníky (D2, T3, P1, X1, M1) tak pouze čisté transporty(U1X, U2 mini)