Japonská přenoska Miyajima laboratory Destiny

Kód: 678
Vyrobeno v Japonsku 🇯🇵
Značka: Miyajima lab
209 990 Kč / ks
Do 14 dnů
Možnosti doručení

Stereofonní gramofonová přenoska v ebenovém dřevěném těle s cantivilerem z bambusu s Line Contact hrotem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stereofonní gramofonová přenoska v ebenovém dřevěném těle s cantivilerem z bambusu s Line Contact hrotem

Destiny je přenoska, která nahrazuje úžasnou Madake jako vlajkový model. Destiny, stejně jako všechny přenosky pana Miyajimy, je postavena na základě jeho vlastního návrhu. Podpěra je vyrobena z bambusu. Přenosky Saboten, Saboten L, Madake, Destiny mají mírně odlišnou geometrii podpory, jak je znázorněno na obrázku. Toto řešení podle Noriyuki Miyajima San poskytuje ještě přímější přenos vibrací „jehly“ do systému cívky a ještě nižší zkreslení a jedinečné „mechanické“ vlastnosti bambusu umožnily konstrukci gramofonové přenosky, jejíž zvuk je naprosto dokonalý . V případě přenosky Destiny byla hmotnost kazety navýšena, protože, jak si konstruktér všiml, hmotnost úzce souvisí se způsobem reprodukce zvuku. Díky tomuto postupu se bassy a středy stávají bohatšími a výšky jsou reprodukovány bez zbytečných rezonancí. Zvukový obraz je vykreslen precizně, s realistickým znázorněním šířky a hloubky hudební scény.

   Maker Miyajima-Laboratory
 Product name Stereo cartridge -Destiny-
 Impedance About 16 ohms (About 0.23mV output)
 Frequency range (-3dB) 20 Hz to 32 kHz
 Tracking force 2.5 g
 Stylus Shape nude Line contact diamond stylus
 Compliance (10Hz) around 9×10-6cm/dyne
 Appropriate temperature 20-30 Celsius (most suitable 25 C)
   68-86 Fahrenheit (most suitable 77 F)
 Weight about 13.3 g
 Size W 21.0mm × D 24.3mm (excluding terminals)
 Body African Blackwood

Nejnižší cena za 30 dní: 135 000,-

myajima

Další highendovou firmou je malá firma z Japonska Miyajima Laboratory. Majitelem firmy je 62 letý analogový guru pan NORIYUKI MIYAJIMA. Jeho filozofií je nabídnout takové výrobky, které budou reprodukovat originální nahrávky tak věrně, aby umělcova hudba vyjadřovala jeho vlastní pocity.

Hlavním výrobním programem jsou gramofonové přenosky. Před 5 lety představil svůj vlastní patent, je to tzv. cross ring metoda přenosu signálů u MC přenosek. Tato metoda odstranila neduhy běžných přenosek, synchronizuje a přesně definuje centrální bod cívky pro levý i pravý kanál a tím umožňuje přesnou reprodukci, zajištěním přesného vycentrování opěrného bodu stylusu. Rovněž nahrazení kovového jádra cívky pryskyřicí zmenšilo vliv magnetické síly a to umožnilo větší volnost a přesnost pohybu.

Přenosky tohoto typu jsou tři a to nejvýše je Kansui, poté Shilabe a pak Waza. Všechny tři mají dřevěné tělo a poskytují naprosto přirozený a neutrální zvuk. Kromě těchto tří stereofonních přenosek jsou v sortimentu ještě tři vynikající mono modely a to Kotetu, Spirit a Premium. Shilabe a Premium byly skvěle recenzované v americkém prestižním časopise Stereophile a byly zažazeny mezi tzv. Recommended components v nejvyšší A skupině, kde se vyskytují jen nejdražší produkty. Proto by tyto přenosky neměli uniknout vaši pozornosti.

Kromě toho dalšími velmi zajímavými výrobky pana Miyajima jsou step up trafa pro použití MC přenosek s velmi nízkými výstupy, které nabízejí i odmagnetování jak traf, tak i přenosek. Poslední zajímavý výrobek je pasivní předzesilovač se čtyřmi vstupy, který se bude hodit mnoha audiofilům, kteří používají jen koncový zesilovač, ale potřebují připojit více přístrojů, poněvadž jeho zvukové kvality jsou vyjímečné.