Japonská přenoska Miyajima laboratory Infinity

Kód: 691
Značka: Miyajima lab
77 990 Kč / ks
Do 14 dnů
Možnosti doručení

Monofonní gramofonová přenoska z afrického černého dřeva. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Monofonní gramofonová přenoska z afrického černého dřeva. 

Dosavadní vrcholný mono model Zero byl sesazen z trůnu. Infinity Mono je unikátní přenoska jak zvukem, který nabízí, tak svými rozměry. Tělo je vyrobeno z afrického černého dřeva. Přenoska má rozměry 24 mm x 28,6 mm. Nejde tedy o přenosku, která by se dala instalovat kamkoliv, ale pokud to zvládneme, otevře se před námi oceán hladké, čisté a trojrozměrné hudby. Jedná se o vynikající přenosku.

 Product name  Monaural Cartridge "INFINITY MONO"
 Weight  About 14.8g African Blackwood
 Size  W 24.0mm × D 28.6mm (excluding terminals)
 Rated
needle pressure
 "MONO" 3.0g - 4.0g
(recommended 3.5g)
 impedance  About 6Ω
(About 0.4mV output)
 Compliance (10Hz)  around 8×10-6cm/dyne
 Appropriate temperature  20-30 Celsius (most suitable 25 C)
68-86 Fahrenheit (most suitable 77 F)
 Stylus Shape

 "INFINITY MONO"
0.7 mil or 1.0 mil nude conical diamond stylus

 

Další highendovou firmou je malá firma z Japonska Miyajima Laboratory. Majitelem firmy je 62 letý analogový guru pan NORIYUKI MIYAJIMA. Jeho filozofií je nabídnout takové výrobky, které budou reprodukovat originální nahrávky tak věrně, aby umělcova hudba vyjadřovala jeho vlastní pocity.

Hlavním výrobním programem jsou gramofonové přenosky. Před 5 lety představil svůj vlastní patent, je to tzv. cross ring metoda přenosu signálů u MC přenosek. Tato metoda odstranila neduhy běžných přenosek, synchronizuje a přesně definuje centrální bod cívky pro levý i pravý kanál a tím umožňuje přesnou reprodukci, zajištěním přesného vycentrování opěrného bodu stylusu. Rovněž nahrazení kovového jádra cívky pryskyřicí zmenšilo vliv magnetické síly a to umožnilo větší volnost a přesnost pohybu.

Přenosky tohoto typu jsou tři a to nejvýše je Kansui, poté Shilabe a pak Waza. Všechny tři mají dřevěné tělo a poskytují naprosto přirozený a neutrální zvuk. Kromě těchto tří stereofonních přenosek jsou v sortimentu ještě tři vynikající mono modely a to Kotetu, Spirit a Premium. Shilabe a Premium byly skvěle recenzované v americkém prestižním časopise Stereophile a byly zažazeny mezi tzv. Recommended components v nejvyšší A skupině, kde se vyskytují jen nejdražší produkty. Proto by tyto přenosky neměli uniknout vaši pozornosti.

Kromě toho dalšími velmi zajímavými výrobky pana Miyajima jsou step up trafa pro použití MC přenosek s velmi nízkými výstupy, které nabízejí i odmagnetování jak traf, tak i přenosek. Poslední zajímavý výrobek je pasivní předzesilovač se čtyřmi vstupy, který se bude hodit mnoha audiofilům, kteří používají jen koncový zesilovač, ale potřebují připojit více přístrojů, poněvadž jeho zvukové kvality jsou vyjímečné.