Japonská přenoska Miyajima laboratory Saboten

Kód: 660
Vyrobeno v Japonsku
Značka: Miyajima lab
59 990 Kč / ks
Do 14 dnů
Možnosti doručení

Stereofonní gramofonová přenoska v dřevěném těle s cantivilerem z kaktusu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stereofonní gramofonová přenoska v dřevěném těle s cantivilerem z kaktusu.

Gramofonová přenoska Saboten, stejně jako Madake, používá pro stavbu podpory přírodní materiály. V tomto případě byl použit kaktusový bodec, který byl namontován v hliníkovém držáku. Tělo přenosky je vyrobeno ze stromu Lignum Vitae, který je jedním z nejtěžších na světě (roste ve vodě) Přenosky Saboten a Madake mají mírně odlišnou geometrii podpory, jak je znázorněno na obrázku. Toto řešení podle Noriyuki Miyajima San poskytuje ještě přímější přenos vibrací "jehly" do systému cívky a ještě nižší zkreslení výsledného zvuku

myajima

   Maker Miyajima-Laboratory
 Product name Stereo cartridge -Saboten-
 Impedance About 15 ohms (About 0.18mV output)
 Frequency range (-3dB) 20 Hz to 25 kHz
 Tracking force 2.0 g
 Stylus Shape bonded elliptical diamond stylus
 Compliance (10Hz) around 9×10-6cm/dyne
 Appropriate temperature 20-30 Celsius (most suitable 25 C)
 68-86 Fahrenheit (most suitable 77 F)
 Weight About 8.4g
 Size W 17.8mm × D 21.9mm (excluding terminals)
 Body Lignum vitae

 

Nejnižší cena za posledních 30 dní: 42000

Další highendovou firmou je malá firma z Japonska Miyajima Laboratory. Majitelem firmy je 62 letý analogový guru pan NORIYUKI MIYAJIMA. Jeho filozofií je nabídnout takové výrobky, které budou reprodukovat originální nahrávky tak věrně, aby umělcova hudba vyjadřovala jeho vlastní pocity.

Hlavním výrobním programem jsou gramofonové přenosky. Před 5 lety představil svůj vlastní patent, je to tzv. cross ring metoda přenosu signálů u MC přenosek. Tato metoda odstranila neduhy běžných přenosek, synchronizuje a přesně definuje centrální bod cívky pro levý i pravý kanál a tím umožňuje přesnou reprodukci, zajištěním přesného vycentrování opěrného bodu stylusu. Rovněž nahrazení kovového jádra cívky pryskyřicí zmenšilo vliv magnetické síly a to umožnilo větší volnost a přesnost pohybu.

Přenosky tohoto typu jsou tři a to nejvýše je Kansui, poté Shilabe a pak Waza. Všechny tři mají dřevěné tělo a poskytují naprosto přirozený a neutrální zvuk. Kromě těchto tří stereofonních přenosek jsou v sortimentu ještě tři vynikající mono modely a to Kotetu, Spirit a Premium. Shilabe a Premium byly skvěle recenzované v americkém prestižním časopise Stereophile a byly zažazeny mezi tzv. Recommended components v nejvyšší A skupině, kde se vyskytují jen nejdražší produkty. Proto by tyto přenosky neměli uniknout vaši pozornosti.

Kromě toho dalšími velmi zajímavými výrobky pana Miyajima jsou step up trafa pro použití MC přenosek s velmi nízkými výstupy, které nabízejí i odmagnetování jak traf, tak i přenosek. Poslední zajímavý výrobek je pasivní předzesilovač se čtyřmi vstupy, který se bude hodit mnoha audiofilům, kteří používají jen koncový zesilovač, ale potřebují připojit více přístrojů, poněvadž jeho zvukové kvality jsou vyjímečné.