Lumin P1

Kód: LUMIN/P1/CER LUMIN/P1/STR Zvolte variantu
Novinka K poslechu
Značka: Lumin
249 990 Kč / ks
Do 14 dnů Skladem - předváděcí kus Zvolte variantu
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Lumin P1 představuje nejflexibilnější zařízení, které jsme za poslední roky viděli, naplní funkce excelentního streameru, DA převodníku a předzesilovače v jednom. Jedná se tedy o universální přístroj, ke kterému připojíte své audio a video zdroje, spojíte jej s televizí a výkonovým zesilovačem a získáte kompaktní hudební systém. Pro mnohé zákazníky může díky své univerzalitě představovat lepší řešení nežli je vlajková loď značky Lumin X1.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

 • Univerzální přístroj - streamer, předzesilovač a DA převodník
 • Celkem 9 digitálních i analogových vstupů. Z analogových vstupů je zastoupen jeden nesymetrický RCA a jeden symetrický XLR. Mezi digitální patří AES/EBU, Coax, Optika, USB a tři HDMi.
 • Výstupy: dva analogové RCA a XLR a jeden koaxiální na BNC konektoru, HDMi s průchodem 4K a podporou ARC.
 • LAN vstup gigabitové sítě a SFP konektor optické sítě. Možnost použít oba vstupy současně, jeden pro spojení přístroje do optické sítě a druhý pro připojení např. NASu.
 • Jeden USB A vstup pro externí harddisk nebo flash disk a zároveň digitální USB výstup s podporou formátů až do rozlišení DSD512 a PCM384.
 • DA převodník poskytuje nativní přehrávání DSD512 nebo PCM384.
 • Dual mono konstrukce s duálním toroidním lineárním napájecím zdrojem uvnitř.
 • Připojení optické sítě, což umožní úplnou izolaci od digitálního šumu v počítačové síti.
 • Systém Leedh processing umožňující dokonalé bezeztrátové ovládání hlasitosti.
 • Průchozí funkce pro integraci do domácího kina s podporou HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos, DTS přes vstupy HDMi. Skvělá funkce pro ty, kteří si chtějí pouštět filmy a koncerty na své kvalitní stereo sestavě
 • nový infračervený přijímač, který je kompatibilní s univerzálními dálkovými ovladači, telefony a automatizačními systémy
 • součástí balení je výjimečně dobře konstruovaný dálkový ovladač z akrylu a zinku, který je vyroben v Rakousku a je zcela připraven pro Roon.
 • Dálkový ovladač umožňuje snadnou změnu vstupu, nastavení hlasitosti, navigaci v seznamu skladeb a další možnosti.
Od výrobce Pixelmagic, dříve známý pro svůj skvělý audiofilský přehrávač digitálních souborů jménem Mediabox přichází na trh novinka jménem Lumin. 
Firma PixelMagic se již od doby svého vzniku specializuje na vysoce kvalitní audio a video přehrávače a právě Lumin se od konce roku 2012 stal jejich vlajkovou lodí pro audifily toužící po sítovém přehrávači opravdu bez jakýchkoli kompromisů a to jak ve kvalitě tak i v ceně.
 
Přestože stálě ještě není možno sehnat všechnu vaši hudbu v té nejvyšší kvalitě DSD (SACD), které umí přístroj jako témeř jediný přehrát nativně bez převodů, Lumin vám poskytne jedinečný zážitek i v případě použití hudby ve formátu FLAC/ALAC. Převzorkováním vstupního souboru na úroveň DSD je totiž dosaženo maximální možné kvality, kterou je třeba slyšet, aby tomu člověk opravdu uvěřil. A to je právě to nejlepší a nejdůležitější a vidíme v tom budoucnost přehrávání hudby. Lumin je vytvořen na přehrávání hudby, nemá žádný tuner, cd přehrávač nebo jiné vstupy z různých zařízení aby se mohl soustředit na to opravdu nejdůležitější - zvuk samottný. Tak jako máme gramofony pro naše kolekce vinylů, kazetové přehrávače pro kazety, cd přehrávače pro cd, tak nyní máme konečně opravdu prvotřídní síťový přehrávač pro vaši digitální sbírku.
 
Šasi Luminu je vyrobená z hliníku a opracovaná na CNC fréze. Vevnitř je oddělena digitální a analogová část. Rovněž je vše navrženo tak, aby šasi fungovala jako Faradayova klec a tudíž byl přístroj imunní vůči rušení. Ze stejných důvodů je použit k napájení externí zdroj s dvěmi oddělenými obvody který je se samotným přehrávačem spojen speciálním odstíněným kabelem.
Celý přístoj se ovládá přes speciální aplikaci na iPadu, jde však použít i jiné UPNP aplikace (například i ty vytvořené pro přehrávač Linn).