Síťový filtr RD EMI Neutralizer 4,6 kW

Kód: 1975/CER 1975/STR Zvolte variantu
Novinka K poslechu
Značka: RD Acoustic
419 990 Kč / ks
Do měsíce - prodej pouze na prodejně Skladem - prodej pouze na prodejně Zvolte variantu
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Extrémně silný síťový filtr s galvanickým oddělením od sítě a integrovanou přepěťovou ochranou. Účinně omezuje všudypřítomné VF rušení z napájecí sítě a poskytuje tak vašim citlivým audio komponentům čistý zdroj elektrického proudu s extrémní zatížitelností. Zvětšením odstupu šumu na pozadí od užitečného signálu se zvuk stává křišťálovějším, s větším množstvím detailů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Extrémně silný síťový filtr s galvanickým oddělením od sítě a integrovanou přepěťovou ochranou. Účinně omezuje všudypřítomné VF rušení z napájecí sítě a poskytuje tak vašim citlivým audio komponentům čistý zdroj elektrického proudu s extrémní zatížitelností. Zvětšením odstupu šumu na pozadí od užitečného signálu se zvuk stává křišťálovějším, s větším množstvím detailů.

Ručičkový ukazatel na předním panelu informuje o napětí v napájecí síti. Celkem jedenáct napájecích zásuvek umístěných na zadním panelu je rozděleno do dvou nezávislých napájecích okruhů. Každý napájecí okruh má vlastní oddělené transformátorové vinutí. Účinnou filtraci vysokofrekvenčních složek z napájecí sítě zajišťuje kombinovaný filtr vlastní výroby F4SX s integrovanou přepěťovou ochranou.

Parametry

Obecné parametry
Filtrace: Symetrického i asymetrického rušení
Filtrace: Filtrace DC stejnosměrné složky v síti
Vstupní a výstupní napětí: 230 V / 50 Hz +-10 %
Max. trvale přenášený výkon: 4600 W
Krátkodobý přenášený výkon: 4600 W
Příkon bez zatížení: 20 W
VF filtrace: 9 kHz až 4 GHz
Účinnost VF filtrace: -35 dB až -110 dB
Pojistka: 20 A/T
Tepelná ochrana proti trvalému přetížení transformátorů: 100°C
Obvod regulující proudovou špičku při zapnutí: Ano
Přepěťová ochrana
Aktivní i ve vypnutém stavu
Zkratový proud
Bleskojistky 8/20 µS 3x 20000 A
Výboje typu SURGE 3x 8000 A
Výboje typu BURST 3x 6000 A
Přepětí
Aktivace bleskojistky 350V
Výboje typu SURGE 4500 V
Výboje typu BURST 4500 V
Galvanicky oddělené napájecí okruhy
napájecí okruh 4100 W 1x
napájecí okruh 500 W 1x
Izolace mezi okruhy 10000 V
Izolace od napájecí sítě 10000 V
Rozměry
Rozměry: 495 x 425 x 245 mm
Hmotnost: 50 kg
Teplota okolí: -10 až +50°C
Typy zásuvek: 11 x European Schuko
Přesnost měřidla vstupního napětí: +-0,5 %
Stupeň krytí: IP20

Spojení vášně a technické dokonalosti

Koncepce funkčních částí EMI Neutralizeru vznikla spojením nejnáročnějších požadavků na bezpečnost, ochranu proti přepětí, a hlavně potlačení všudypřítomného rušení v elektrické síti. Vycházeli jsme z vlastních dvacetiletých zkušeností v oblasti EMC (elektromagnetické kompatibility). Víme, jaké rušení se v síti vyskytuje a jakým způsobem degraduje požitek při poslechu hudby. Víme, co chceme – slyšet detaily. Technicky vzato to znamená co nejvíce potlačit okolní rušení, aby se zvětšil odstup užitečného signálu od šumu. Toho jsme docílili rozdělením filtru na pět oddělených okruhů pomocí transformátorů T-ULN, doplněných vysoce účinným vstupním filtrem F4SX. Funkčnost finální konstrukce předčila naše očekávání. Výsledky měření, videa, reakce našich zákazníků budeme průběžně doplňovat.

Filtr je sestaven a všechny součástky a další jeho části jsou vyrobeny v České republice. Filtr je testován normovanými testy EU SURGE a BURST ve vojenské technické zkušebně ve Vyškově.

Specifika

Filtr F4SX

Náš vlastní unikátní audio filtr s integrovanou třístupňovou přepěťovou ochranou. Celkem čtyři filtrační stupně pracují v rozsahu 9 kHz až 4 GHz s účinností -23 dB až -100 dB. Filtrační stupně jsou navrženy pro velmi široký frekvenční rozsah. Nejvyšší účinnost filtru se nachází v pracovní oblasti dnes hojně rozšířených spínaných zdrojů. F4SX je navržen pro filtraci jak symetrického, tak nesymetrického síťového rušení.

Jako další významný filtrační prvek slouží integrovaná VF tlumivka s feritovým jádrem na PE potenciálu. Zemnící potenciál PE výstupních zásuvek je tedy také vysokofrekvěnčně oddělen od PE napájecí sítě.

Přepěťová ochrana je tvořena třemi sekcemi, kde první sekce tvořená trojicí bleskojistek pohlcuje vysoké pulzní energie (blesky). Druhou sekci tvoří trojice metal-oxidových varistorů pro absorpci rychlého pulzního přepětí. Třetí sekce se skládá z trojice rychlých varistorů pro eliminaci posledních zbytků vysokofrekvenčního přepětí.

Pět nezávislých galvanicky oddělených napájecích okruhů

Každý audio komponent si zaslouží pouze to nejlepší - vlastní napájecí okruh. Z této myšlenky vychází topologie EMI Neutralizeru. Nabízí celkem pět nezávislých napájecích okruhů pro každý audio komponent. Nedochází tedy k vzájemnému ovlivňování komponentů mezi sebou přes napájecí soustavu. Každý napájecí okruh je galvanicky oddělen od rozvodné sítě pomocí oddělovacího nízkošumového transformátoru T-ULN, který svou konstrukcí také redukuje VF rušení jak ze sítě, tak mezi komponenty navzájem.

Jeden 1000W okruh slouží pro napájení zesilovače se dvěma zásuvkami i pro napájení monobloků. Dále čtyři 100W okruhy pro napájení zdrojů signálu (CD, DAC, gramofon, počítač a další). (Dimenzace napájecího okruhu 100 W je zcela dostatečná pro zdroje signálu, které většinou mají trvalý příkon mnohem menší než 30 W.)

Nízkošumové Transformátory T-ULN

Transformátory T-ULN vlastní konstrukce jsou navrženy speciálně pro audio. Odstraňují harmonické složky a DC stejnosměrnou složku z napájecího napětí. Primární a sekundární vinutí jsou odděleny speciální izolační vrstvou pro minimalizaci parazitních kapacit mezi vinutími. Velmi malá kapacita mezi vinutími eliminuje přenos VF rušení ze sítě. Vinutí transformátoru jsou stíněná, vakuově impregnovaná a zalitá pro zamezení síťového brumu vinutí 50/100 Hz.

Ochranu proti trvalému přetížení každého transformátoru zajišťuje vratná tepelná pojistka, která odpojí přetížený okruh při teplotě vinutí transformátoru vyšší než 100°C.

Útlumová charakteristika

ve frekvenčním rozsahu 10 kHz až 30 MHz a 10 kHz až 4 GHZ: