Aequo audio

Vznik nizozemského výrobce reproduktorů Aequo Audio je výsledkem rozhodnutí šesti přátel dát dohromady znalosti z různých odvětví, kterým se jednotlivě věnují, a přetavit je ve společné dílo v podobě nové značky. Došlo tím k propojení expertízy z oblastí, jakými jsou mechanického designu, elektronické či akustické inženýrství, práce se dřevem, grafický design nebo marketing.

Za sídlo firmy byl zvolen Eindhoven, odkud také všichni kamarádi pocházejí. Rozhodnutí zůstat ve městě v blízkosti německých hranic nebylo zdaleka motivováno pouze společným původem zakladatelů. Celé přilehlé lokalitě se přezdívá Brainport, protože bývá označována za jeden z nejrozvinutějších technologických regionů na světě. Počátky zdejší tradice vývoje a inovací se datují od konce 19. století, kdy v Eindhovenu založil svou první továrnu Gerard Philips. Tehdy si pravděpodobně nedokázal představit, že se podílel na vzniku jednoho z evropských technologických hubů.

Aequo Audio promítá zaměření domovského regionu do otevřeného přístupu k inovacím, který je založen na spolupráci, výzkumu a nových technologiích. Poloha oblasti mezi Velkou Británií, Německem, Francií a Dánskem je z hlediska vývoje audio techniky v mnoha ohledech ideální. Zmiňované země jsou totiž domovem nejvýznamnějších evropských výrobců audio techniky.

Přístup Aequo Audio přesto stojí na snaze udržovat si k věcem vlastní přístup. Příkladem je odmítavý postoj k používání plastů. Jejich nahrazení přírodními materiály, zejména dřevem, které je jedinečné díky své struktuře formované v průběhu mnohaletého procesu růstu, patří k základním kamenům firemní filozofie. Umožňuje uchovat vztah mezi řemeslníkem a jeho výtvorem. Ruční práce je rovněž zárukou pečlivého výběru nejvyšší kvality materiálu pro výrobu. Děje se tak s citem pro specifika a limity daného materiálu.

Díky této pečlivosti se mohou reprosoustavy nizozemského výrobce pyšnit jedinečným vzhledem. Výroba vzhledově elegantních a poctivých reprosoustav je pro Aequo Audio stejně důležitá jako neústupnost v odmítání jakýchkoli kompromisů. Náročnější zákazníci podobnou čistotu ocení. Otevřený přístup k vývoji a inovacím zároveň umožňuje společnosti se sídlem v Eindhovenu nabídnout i produkty schopné oslovit širší okruh posluchačů nad rámec audiofilské základny.

1 položek celkem
stilla2
Aequo audio Stilla
Do 14 dnů - prodej pouze na prodejně
AEQUO/STILLA

Sloupové reprosoustavy hybridní s aktivními basy, zesilovač 2 x250 W, citlivost 90 dB, impedance 8 ohmů, nastavení velikostimístnosti a vzdálenosti od stěn.

 
469 990 Kč / pár

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení