Aequo audio

Vznik nizozemského výrobce reproduktorů Aequo Audio je výsledkem rozhodnutí šesti přátel dát dohromady znalosti z různých odvětví, kterým se jednotlivě věnují, a přetavit je ve společné dílo v podobě nové značky. Došlo tím k propojení expertízy z oblastí, jakými jsou mechanického designu, elektronické či akustické inženýrství, práce se dřevem, grafický design nebo marketing.

Za sídlo firmy byl zvolen Eindhoven, odkud také všichni kamarádi pocházejí. Rozhodnutí zůstat ve městě v blízkosti německých hranic nebylo zdaleka motivováno pouze společným původem zakladatelů. Celé přilehlé lokalitě se přezdívá Brainport, protože bývá označována za jeden z nejrozvinutějších technologických regionů na světě. Počátky zdejší tradice vývoje a inovací se datují od konce 19. století, kdy v Eindhovenu založil svou první továrnu Gerard Philips. Tehdy si pravděpodobně nedokázal představit, že se podílel na vzniku jednoho z evropských technologických hubů.

Aequo Audio promítá zaměření domovského regionu do otevřeného přístupu k inovacím, který je založen na spolupráci, výzkumu a nových technologiích. Poloha oblasti mezi Velkou Británií, Německem, Francií a Dánskem je z hlediska vývoje audio techniky v mnoha ohledech ideální. Zmiňované země jsou totiž domovem nejvýznamnějších evropských výrobců audio techniky.

Přístup Aequo Audio přesto stojí na snaze udržovat si k věcem vlastní přístup. Příkladem je odmítavý postoj k používání plastů. Jejich nahrazení přírodními materiály, zejména dřevem, které je jedinečné díky své struktuře formované v průběhu mnohaletého procesu růstu, patří k základním kamenům firemní filozofie. Umožňuje uchovat vztah mezi řemeslníkem a jeho výtvorem. Ruční práce je rovněž zárukou pečlivého výběru nejvyšší kvality materiálu pro výrobu. Děje se tak s citem pro specifika a limity daného materiálu.

Díky této pečlivosti se mohou reprosoustavy nizozemského výrobce pyšnit jedinečným vzhledem. Výroba vzhledově elegantních a poctivých reprosoustav je pro Aequo Audio stejně důležitá jako neústupnost v odmítání jakýchkoli kompromisů. Náročnější zákazníci podobnou čistotu ocení. Otevřený přístup k vývoji a inovacím zároveň umožňuje společnosti se sídlem v Eindhovenu nabídnout i produkty schopné oslovit širší okruh posluchačů nad rámec audiofilské základny.

1 položek celkem
stilla2
Aequo audio Stilla
Vyrobeno v Holansku
Na dotaz - prodej pouze na prodejně
375/BIL

Sloupové reprosoustavy hybridní s aktivními basy, zesilovač 2 x250...

 
od 559 990 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem