Flux Hifi Sonic - čistič hrotů gramofonových přenosek

Kód: FX/SONIC
Vyrobeno v Německu
Značka: Flux Hifi
4 199 Kč / ks
Skladem
Možnosti doručení

Ultrazvukový čistič hrotů gramofonových přenosek, který dokonale odstraní veškeré nečistoty ulpěné na hrotu během přehrávání vinylových desek. Vyčištění trvá jen několik sekund

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čistič stylusu Flux-Sonic byl vytvořen pro jemné, bezpečné a rychlé odstranění odolných nečistot z hrotů přenosek gramofonu. Cílené vibrace zajišťují čištění beze zbytků. Není nutné vyjímat stylus. Aplikace je jednoduchá a funguje na jakémkoli gramofonu. FLUX-Sonic můžete používat tak často, jak jen chcete, doporučuje se používat jet přibližně po každých pěti odehraných deskách . Čisticí kapalina FLUX-Fluid je k dispozici také jednotlivě v 15ml lahvičkách. 

Klíčové vlastnosti: 

  • Čistí a pečuje o vaše cenné vyzvednutí
  • Rychlé a snadné použití
  • Minimalizuje šum
  • Zlepšuje skenovací schopnost přenosky
  • Prodlužuje životnost snímací jehly
  • Zvyšuje kvalitu zvuku
  • 3letá záruka

Budete se divit: po vyčištění hrotu prožijete poslech  své staré sbírky desek s novou radostí. Akustika, která vynikne po vyčištění hrotu přenosky, vás  naprosto nadchne. Pokud jste hrot nějakou dobu nečistili, rozdíl je výrazně slyšitelný. Zvýšená kvalita zvuku rozehřeje a potěší  vaše hudební srdce.

 

Přehrávání gramofonových desek je spojeno s celou řadou úskalí. Existuje-li mezi nimi nějaká konstaznta, pak je jí dozajista prach. Tato směs silikátových, polymerových a organických částic obaluje nejen jehlu, ale usazuje se rovněž na dně vinylové drážky, jejíž čtení se tím komplikuje. Hrot by ji měl za ideálních podmínek kopírovat s přesností mikrometru. Výrobci ramínek vynakládají značné úsilí, aby daného výsledku dosáhli. Ovšem pokud jehlu pokrývá jakkoli hrubá vrstva nečistot, čtení drážky přesné nikdy nebude, nehledě na to, s jakou dokonalostí je povrch diamantového hrotu vybroušen. Ten za daných podmínek reaguje příliš pomalu nebo příliš rychle, což způsobuje různé ruchy. Prachem jsou přitom pokryty i zdánlivě čisté desky, protože usazování nečistot začíná už po prvním přehrání. Vlivem vysoké teploty, která nastává při procesu čtení, kdy jehla prochází vylisovanou drážkou, se prachové částice spojují do krusty postupně obalující diamantový hrot.

Odborníci z Flux Hi-Fi  si jsou provázanosti obou problémů vědomi a pro každý z nich mají elegantní řešení. Flux Hi-Fi v podstatě navazuje na tradici čističů desek, které byly v dobách, kdy výroba vinylových nosičů dosahovala svého vrchu, poměrně běžné. Zařízení tohoto typu se poprvé objevila v 70. letech minulého století. Nečistoty uchycené na gramofonové jehle se tehdy odstraňovaly za pomoci kapaliny. Obliba CD disků a klesající zájem o prodej gramofonů v 80. letech, který se ještě víc propadl v o dekádu později, v podstatě ukončily výrobu čističů tohoto typu. Nic na tom nezměnila ani nelibost zastánců vinylového média. Vysoká cena učinila jejich výrobu nevýhodnou. Německý výrobce Flux-Hifi  se vyklizeného prostoru chopil a výsledky, které přináší, jsou velmi přesvědčivé.

Choulostivosti údržby gramofonových hrotů se Flux HiFi vyhýbá tím, že namísto agresivní kapaliny představuje zařízení Sonic odstraňující nečistoty použitím ultrazvuku. Riziko poškození přenosky nebo gumového uchycení samotného hrotu způsobené agresivní kapalinou zde nehrozí.