RD Acoustic Silentmax3D akustický panel - luxusní edice

Kód: 2023/200 2023/400 2023/201 2023/401 Zvolte variantu
Značka: RD Acoustic
119 990 Kč / ks 438 000 Kč / ks 119 990 Kč / ks 438 000 Kč / ks od 119 990 Kč / ks
Do 14 dnů - prodej pouze na prodejně Do 14 dnů Do 14 dnů Do 14 dnů - prodej pouze na prodejně Zvolte variantu
Barva panelu
Rozměry panelu
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Moderní vzhled, vynikající absorpce akustické energie. Efektivně sníží ozvěnu a hluk v moderních interiérech, kancelářích, zasedacích místnostech, restauracích a podobně. Poslouží všude, kde nepatří ozvěna.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Silentmax3D akustický panel

Materiál Silentmax® vyvinutý pod samostatnou značkou je původem 12 mm silný akustický panel, který se vyznačuje vynikající absorpcí akustické energie. Hodí se všude tam, kam nepatří ozvěna a dobu dozvuku je potřeba zkrátit: do moderních interiérů, ale i kanceláří, zasedacích místností, učeben, poslucháren a podobně. Je vyroben ze 100% PET recyklátu, je odolný, nehořlavý a barevně stálý. Veškeré informace o akustických vlastnostech tohoto materiálu naleznete na silentmax.cz. Prostorové řešení, které dělí desky na akustické segmenty, je mezičlánkem mezi jednoduchými panely a vyššími řadami rožnovských hybridních difuzorů. V porovnání s plochými panely nabízí téměř 2,4x větší aktivní plochu a zachovává si variabilitu integrace do interiéru.

Akustická pohoda

Snižte ozvěnu a hluk moderně a jednoduše pomocí akustického panelu Silentmax3D. Je dokázáno, že hluk má neblahý vliv na lidské zdraví. Všude tam, kde architektonické a interiérové řešení obětuje či ignoruje chování zvuku v uzavřeném prostoru, přicházejí ke slovu kompenzační akustické úpravy. Velká ozvěna snižuje soustředěnost a hlas nebo mluvené slovo jsou nezřetelné. Poslech mluveného slova v prostředí s nechtěnou ozvěnou je únavné a vyčerpává.

Vylepšete akustiku v moderních interiérech

Nevyrovnané akustika se netýká pouze užitkových prostor. V moderně zařízených bytech, paradoxně ve prospěch užitnosti praktické, je často opomíjena akustika, která má zásadní vliv na psychickou pohodu uvnitř obývaného prostoru. Velká doba dozvuku narušuje zřetelnost a srozumitelnost nejen řeči, ale samozřejmě i hudby, stejně jako zhoršuje možnosti prostorové lokalizace sluchu. Moderní obytné prostory většinou trpí nedostatkem akusticky pohltivých materiálů. V minimalisticky navržených interiérech bez koberců až žalostně chybí.

Již zmiňovaná doba dozvuku je hlavní akustický parametr. Lze ji poměrně jednoduše změřit a měla by se pohybovat od 0,2 do 0,5 sekundy. Příliš přetlumený prostor působí tísnivě, naopak v nezatlumeném prostoru je slyšet znatelná ozvěna, například nepříjemný dozvuk cinknutí lžičky. Zjednodušeně řečeno jde o nahromadění akustické energie způsobené odrazy od pevných ploch stropu, podlahy, oken a především stěn. Dobu dozvuku lze regulovat množstvím měkkých, akusticky pohltivých materiálů. Krom specificky vyvinutých akustických materiálů ve formě panelů a difuzorů jde například o husté závěsy, koberce, čalouněný nábytek potažený látkou a podobně.