Flux Hifi Sleeves - obaly na vinyly

Kód: FX/SLEEVES
Vyrobeno v Německu
Značka: Flux Hifi
949 Kč / sada
Skladem
Možnosti doručení

Vnitřní obaly na LP desky ala MFSL, ale tužší a méně krčavé - set 50 ks, bez pevného boxu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obaly na desky FLUX mají oproti konkurenčním obalům dva zásadní plusy. Obaly mají speciální nátěr, který je antistatický a zabraňuje tak ulpívání prachu a nečistot. Zároveň je povrch obzvláště hladký, takže vinylové desky mohou jemně a snadno zasouvat. Tím se zabrání poškození povrchu desky.

FLUX obaly také přesvědčí svou archivní a dlouhodobou kvalitou. Bezpečné skladování, a to i po desetiletí, není s nimi žádný problém. Nemusíte se bát povrchových škrábanců nebo nečistot a stále se můžete těšit na ten nejlepší zvukový zážitek i po několika letech skladování. 

Přehrávání gramofonových desek je spojeno s celou řadou úskalí. Existuje-li mezi nimi nějaká konstaznta, pak je jí dozajista prach. Tato směs silikátových, polymerových a organických částic obaluje nejen jehlu, ale usazuje se rovněž na dně vinylové drážky, jejíž čtení se tím komplikuje. Hrot by ji měl za ideálních podmínek kopírovat s přesností mikrometru. Výrobci ramínek vynakládají značné úsilí, aby daného výsledku dosáhli. Ovšem pokud jehlu pokrývá jakkoli hrubá vrstva nečistot, čtení drážky přesné nikdy nebude, nehledě na to, s jakou dokonalostí je povrch diamantového hrotu vybroušen. Ten za daných podmínek reaguje příliš pomalu nebo příliš rychle, což způsobuje různé ruchy. Prachem jsou přitom pokryty i zdánlivě čisté desky, protože usazování nečistot začíná už po prvním přehrání. Vlivem vysoké teploty, která nastává při procesu čtení, kdy jehla prochází vylisovanou drážkou, se prachové částice spojují do krusty postupně obalující diamantový hrot.

Odborníci z Flux Hi-Fi  si jsou provázanosti obou problémů vědomi a pro každý z nich mají elegantní řešení. Flux Hi-Fi v podstatě navazuje na tradici čističů desek, které byly v dobách, kdy výroba vinylových nosičů dosahovala svého vrchu, poměrně běžné. Zařízení tohoto typu se poprvé objevila v 70. letech minulého století. Nečistoty uchycené na gramofonové jehle se tehdy odstraňovaly za pomoci kapaliny. Obliba CD disků a klesající zájem o prodej gramofonů v 80. letech, který se ještě víc propadl v o dekádu později, v podstatě ukončily výrobu čističů tohoto typu. Nic na tom nezměnila ani nelibost zastánců vinylového média. Vysoká cena učinila jejich výrobu nevýhodnou. Německý výrobce Flux-Hifi  se vyklizeného prostoru chopil a výsledky, které přináší, jsou velmi přesvědčivé.

Choulostivosti údržby gramofonových hrotů se Flux HiFi vyhýbá tím, že namísto agresivní kapaliny představuje zařízení Sonic odstraňující nečistoty použitím ultrazvuku. Riziko poškození přenosky nebo gumového uchycení samotného hrotu způsobené agresivní kapalinou zde nehrozí.