Flux Hifi Vinyl Turbo 2.0 - bateriový čistič desek - nový model

Kód: FX/VINYLTURBO
Vyrobeno v Německu
Značka: Flux Hifi
7 399 Kč / ks
Skladem
Možnosti doručení

Bateriový čistič vinylových desek s odsáváním prachu z povrchu do vnitřku přístroje, kde se prach zachytí ve filtru. Filtr se jednoduše vyjme a profoukne a vloží zpět. Výměna filtru se provede až po nadměrném znečištění po mnoha použitích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

FLUX-Hifi Vinyl-Turbo je unikátní, zcela nově vyvinuté zařízení určené pro rychlé a snadné  odstraní prachu a nečistot z povrchu gramofonových desek. Vinyl Turbo kombinuje uhlíkový kartáč s integrovaným, extrémně výkonným sacím systémem. Pro tento účel byl vyvinuto speciální zařízení s vyměnitelným filtrem, které umožňuje realizovat silný sací výkon i přes velmi malou velikost přístroje (rozměr 125 x 122 x 64 mm). Povrchový prach, stejně jako špína, která se nachází hluboko v drážce desky, je beze zbytku odsávána během několika otáček Technologie zaručuje hloubkové čištění beze zbytků na desce.  Pouze když je LP bez prachu, může snímací systém snímat zvuk bez praskání a zkreslení.

Klíčové vlastnosti

  • čistí a udržuje vaše cenné desky
  • funguje bez kapaliny
  • rychlé a snadné použití na gramofonu
  • zvyšuje životnost desky a hrotu přenosky
  • zlepšuje kvalitu zvuku
  • VYROBENO V NĚMECKU
  • 3letá záruka
  • malé rozměry i nízká hmotnost (125 x 122 x 64mm, Hmotnost pouze 265g)

 

FLUX-Turbo 2.0 je úžasné zařízení a zahajuje novou éru v péči o vinylové desky. Systém vyčistí vaše hudební poklady a tím prodlouží životnost desky a přenosky. Zároveň ale také zvyšuje kvalitu zvuku, takže zažijete zcela nový požitek z poslechu. Snadno se používá a lze jej použít na Vašem gramofonu.

Kromě FLUX-Turbo 2.0 můžete v našem internetovém obchodě zakoupit také filtrační příslušenství ve výhodném balení. 

Přehrávání gramofonových desek je spojeno s celou řadou úskalí. Existuje-li mezi nimi nějaká konstaznta, pak je jí dozajista prach. Tato směs silikátových, polymerových a organických částic obaluje nejen jehlu, ale usazuje se rovněž na dně vinylové drážky, jejíž čtení se tím komplikuje. Hrot by ji měl za ideálních podmínek kopírovat s přesností mikrometru. Výrobci ramínek vynakládají značné úsilí, aby daného výsledku dosáhli. Ovšem pokud jehlu pokrývá jakkoli hrubá vrstva nečistot, čtení drážky přesné nikdy nebude, nehledě na to, s jakou dokonalostí je povrch diamantového hrotu vybroušen. Ten za daných podmínek reaguje příliš pomalu nebo příliš rychle, což způsobuje různé ruchy. Prachem jsou přitom pokryty i zdánlivě čisté desky, protože usazování nečistot začíná už po prvním přehrání. Vlivem vysoké teploty, která nastává při procesu čtení, kdy jehla prochází vylisovanou drážkou, se prachové částice spojují do krusty postupně obalující diamantový hrot.

Odborníci z Flux Hi-Fi  si jsou provázanosti obou problémů vědomi a pro každý z nich mají elegantní řešení. Flux Hi-Fi v podstatě navazuje na tradici čističů desek, které byly v dobách, kdy výroba vinylových nosičů dosahovala svého vrchu, poměrně běžné. Zařízení tohoto typu se poprvé objevila v 70. letech minulého století. Nečistoty uchycené na gramofonové jehle se tehdy odstraňovaly za pomoci kapaliny. Obliba CD disků a klesající zájem o prodej gramofonů v 80. letech, který se ještě víc propadl v o dekádu později, v podstatě ukončily výrobu čističů tohoto typu. Nic na tom nezměnila ani nelibost zastánců vinylového média. Vysoká cena učinila jejich výrobu nevýhodnou. Německý výrobce Flux-Hifi  se vyklizeného prostoru chopil a výsledky, které přináší, jsou velmi přesvědčivé.

Choulostivosti údržby gramofonových hrotů se Flux HiFi vyhýbá tím, že namísto agresivní kapaliny představuje zařízení Sonic odstraňující nečistoty použitím ultrazvuku. Riziko poškození přenosky nebo gumového uchycení samotného hrotu způsobené agresivní kapalinou zde nehrozí.