Japonská přenoska Miyajima laboratory Takumi

Kód: 657
Vyrobeno v Japonsku 🇯🇵
Značka: Miyajima lab
48 990 Kč / ks
Do 14 dnů
Možnosti doručení

Stereofonní gramofonová přenoska v dřevěném těle. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stereofonní gramofonová přenoska v dřevěném těle.  Zvuk Takumi je čistý a jemný,  přizpůsobí se jakémukoliv ramenu

 Maker Miyajima-Laboratory
 Product name Stereo cartridge -Takumi-
 Impedance About 16 ohms (About 0.2mV output)
 Frequency range (-3dB) 20 Hz to 25 kHz
 Tracking force 2.3 g
 Stylus Shape bonded elliptical diamond stylus
 Compliance (10Hz) around 9×10-6cm/dyne
 Appropriate temperature 20-30 Celsius (most suitable 25 C)
 68-86 Fahrenheit (most suitable 77 F)
 Weight About 8.9g
 Size W 17.8mm × D 21.9mm (excluding terminals)
 Body African Blackwood

 

Nejnižší cena za posl. 30 dní: 34000

Další highendovou firmou je malá firma z Japonska Miyajima Laboratory. Majitelem firmy je 62 letý analogový guru pan NORIYUKI MIYAJIMA. Jeho filozofií je nabídnout takové výrobky, které budou reprodukovat originální nahrávky tak věrně, aby umělcova hudba vyjadřovala jeho vlastní pocity.

Hlavním výrobním programem jsou gramofonové přenosky. Před 5 lety představil svůj vlastní patent, je to tzv. cross ring metoda přenosu signálů u MC přenosek. Tato metoda odstranila neduhy běžných přenosek, synchronizuje a přesně definuje centrální bod cívky pro levý i pravý kanál a tím umožňuje přesnou reprodukci, zajištěním přesného vycentrování opěrného bodu stylusu. Rovněž nahrazení kovového jádra cívky pryskyřicí zmenšilo vliv magnetické síly a to umožnilo větší volnost a přesnost pohybu.

Přenosky tohoto typu jsou tři a to nejvýše je Kansui, poté Shilabe a pak Waza. Všechny tři mají dřevěné tělo a poskytují naprosto přirozený a neutrální zvuk. Kromě těchto tří stereofonních přenosek jsou v sortimentu ještě tři vynikající mono modely a to Kotetu, Spirit a Premium. Shilabe a Premium byly skvěle recenzované v americkém prestižním časopise Stereophile a byly zažazeny mezi tzv. Recommended components v nejvyšší A skupině, kde se vyskytují jen nejdražší produkty. Proto by tyto přenosky neměli uniknout vaši pozornosti.

Kromě toho dalšími velmi zajímavými výrobky pana Miyajima jsou step up trafa pro použití MC přenosek s velmi nízkými výstupy, které nabízejí i odmagnetování jak traf, tak i přenosek. Poslední zajímavý výrobek je pasivní předzesilovač se čtyřmi vstupy, který se bude hodit mnoha audiofilům, kteří používají jen koncový zesilovač, ale potřebují připojit více přístrojů, poněvadž jeho zvukové kvality jsou vyjímečné.