DS Audio ION-001 - doplněk, který by měl mít každý vlastník gramofonu

DS audio ION-001 je ionizátor, který odstraňuje statický náboj z povrchu gramofonové desky. Zařízení pracuje v rámci gramofonu v „reálném čase“, poskytuje záporný „náboj“ vzduchu a zajišťuje tak přehrávání vinylových desek bez praskání. Neeliminuje  však praskání způsobené mechanickým poškozením. ION 001 je univerzální zařízení a lze jej použít s jakýmkoli gramofonem. Funguje zcela „bezdotykově“, takže Vaše cenná sbírka je v bezpečí. "Nulové voodoo, čistá fyzika"

Dle našeho názoru jde o naprosto skvělé zařízení, které by nemělo chybět v základní výbavě každého milovníka analogu, který má gramofon aspoň nižší střední třídy (200+ tisíc). 

Roy Gregory jeden z nejzkušenějších světových recenzentů (Gy8.com, Hifiplus, Audiobeat) o něm ve své recenzi řekl 

"Za 1 700 EUR není ionizátor DS Audio levný, ale je tak efektivní, že se rychle stal nezbytnou součástí mého procesu přehrávání vinylových desek. Mohli byste se ptát, jak je na tom z hlediska hodnoty ve srovnání například s investováním stejných prostředků do nové nebo lepší přenosky? To je vlastně úplné nepochopení jeho přínosu. To, co dělá ION-001, je odlišné a doplňuje ostatní prvky v řetězci přehrávání nejen vinylů. Není to rozhodnutí buď a nebo. Není to případ vinylového ionizátoru nebo lepší kazety. Opravdu potřebujete obojí. Nejedná se o pouhé „doplňky“. Místo toho si to představte jako volně stojící Furutech De Stat na steroidech, trochu jako stroj na čištění desek pro neviditelné statické znečištění – a pravděpodobně bude ještě důležitější než dobrá pračka gramofonových desek . Ta lepší přenosky (nebo CD přehrávač) má  stále smysl – i když na její získání budete muset počkat o něco déle a investovat mnohem větší finance. 

Každý, kdo poslouchává vinyly, nebo CD disky jako primární zdroj, by si měl toto zařízení vyzkoušet. Nezpůsobí revoluci ve vašem přehrávání disků: ale díky němu bude každý disk, který máte, znít mnohem, mnohem lépe! Furutech De Stat III je dobrý. ION-001 je výrazně lepší. Stojí za každý cent své nezanedbatelné ceny.

V podobném duchu vyznívá i recenze časopisu Positive Feedback  

"Mohu s naprostou jistotou říct, že vinylový ionizátor ION-001 je bezpochyby nejúčinnějším antistatickým zařízením, jaké jsem kdy použil. Moje přehrávání vinylu nikdy neznělo tišeji, odhalitelněji a zábavněji." 

 

Skvělé výsledky potvrzuje Daniel Březina ve své recenzi.  

 

 

.