Soulnote D2 - japonský DA převodník, který musíte slyšet

Před časem jsme začali dovážet výjimečné japonské komponenty Soulnote. Soulnote se zásadně liší od většiny komponentových firem svou základní filozofii, ale taky výsledným zvukovým výkonem. Nejnovějším komponentem, který si u nás můžete nově poslechnout je DA převodník Soulnote D-2. Dle našeho názoru se jedná o jeden z nejlepších převodníků v této cenové relaci a při výběru správného zesilovače porazí i mnohé mnohonásobně dražší konkurenty. 

Pár citací z recenzí v zahraničních časopisech vypovída mnohé:

Hifiplus: Soulnote D-2 DAC je nesmírně působivý převodník, která zní živě a aktivně. Získává to nejlepší z digitálních zdrojů a je obzvláště dobrý, když je spojen s citlivým zesilovačem, jako je např integrovaný A-2 od Soulnote. Poslechněte si D-2 sami a uvidíte.. Mám tajné podezření, že odejdete ohromeni a s objednaným převodníkem. 

Hifi Statement:  Na takový DAC opravdu nenarazíte každý den! Spojení D/A převodníku Soulnote D-2 a generátoru hodin Soulnote X-3 vytvoří fantastický hudební tandem. Zní to jako sen a daleko od obvyklého mainstreamu!

OPUS 51:   Soulnote  je v našich končinách málo známá značka, nepochopitelný, ale pravdivý fakt,  nicméně nabízí velmi překvapivé produkty. Za relativně nízkou cenu, vzhledem ke konstrukci a nabízenému výkonu, bude mít milovník hudby jistý referenční výkon v rámci audio trhu. Dodnes jsem nenašel převodník, který v dané ceně nabízí tak širokou škálu kvalit.

OPUS 51 se ve své recenzi SOULNOTE A-2 uvedl menší srovnání komponentů Soulnote s jinými renomovanými japonskými značkami:
Již více než dvacet let dělám tuto práci „objevitele“ výjimečných hudebních audio produktů. Tento Soulnote je pro mě skutečným zdrojem hrdosti. Doporučuji bez postranních úmyslů. Ani nechápu, proč tato japonská značka ještě nebyla na našem „malém“ národním území(pozn Francie).
Z Japonska máme produkty dvou hlavních nadnárodních společností  (Yamaha a Denon-Marantz-Classé), máme často přeceňované produkty od výrobce Accuphase a výjimečné produkty, jako jsou ty, které navrhuje a vyrábí Soulnote  chybí. Počkejte na recenzi převodníku D-2, který pohřbívá vše, co znám. Nepochopitelné! Je to důkaz toho, že francouzské audiofily zajímá více pozlátko a známost produktu než jeho kvalita reprodukce hudby? 
 

.
.