Flux Hifi Vinyl Brush (kartáček)

Kód: FX/VINYLBRUSH
Vyrobeno v Německu
Značka: Flux Hifi
1 399 Kč / ks
Skladem
Možnosti doručení

Speciální čistící kartáček vinylových desek kombinující sametovou podušku s kartáčky z uhlíkových vláken , který dokonale odstraní prach z povrchu desek a zároveň odstraňuje statickou elektřinu. Delší životnost než běžné kartáčky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

FLUX-Brush je kartáček navržen tak, aby zbavil desku na gramofonu povrchového prachu a statického náboje. Zcela nový design kombinuje sametové polštářky s integrovaným uhlíkovým kartáčkem.

Klíčové vlastnosti:

  • speciálně vytvořeno pro čištění gramofonových desek
  • jemné odstraní prach
  • integrovaný uhlíkový kartáč
  • zabraňuje statickému nabíjení
  • ergonomické pouzdro je součástí balení 

Uhlíkový kartáč zabraňuje statickému nabíjení desky. minimalizuje praskání desky a brání dalšímu zaprášení desky. Pouze když je Vinyl bez prachu, může snímací systém přehrávat záznam bez šumu a zkreslení. Pro čištění jehly doporučujeme FLUX-Sonic, náš inovativní elektronický čistič jehly.

 

Přehrávání gramofonových desek je spojeno s celou řadou úskalí. Existuje-li mezi nimi nějaká konstaznta, pak je jí dozajista prach. Tato směs silikátových, polymerových a organických částic obaluje nejen jehlu, ale usazuje se rovněž na dně vinylové drážky, jejíž čtení se tím komplikuje. Hrot by ji měl za ideálních podmínek kopírovat s přesností mikrometru. Výrobci ramínek vynakládají značné úsilí, aby daného výsledku dosáhli. Ovšem pokud jehlu pokrývá jakkoli hrubá vrstva nečistot, čtení drážky přesné nikdy nebude, nehledě na to, s jakou dokonalostí je povrch diamantového hrotu vybroušen. Ten za daných podmínek reaguje příliš pomalu nebo příliš rychle, což způsobuje různé ruchy. Prachem jsou přitom pokryty i zdánlivě čisté desky, protože usazování nečistot začíná už po prvním přehrání. Vlivem vysoké teploty, která nastává při procesu čtení, kdy jehla prochází vylisovanou drážkou, se prachové částice spojují do krusty postupně obalující diamantový hrot.

Odborníci z Flux Hi-Fi  si jsou provázanosti obou problémů vědomi a pro každý z nich mají elegantní řešení. Flux Hi-Fi v podstatě navazuje na tradici čističů desek, které byly v dobách, kdy výroba vinylových nosičů dosahovala svého vrchu, poměrně běžné. Zařízení tohoto typu se poprvé objevila v 70. letech minulého století. Nečistoty uchycené na gramofonové jehle se tehdy odstraňovaly za pomoci kapaliny. Obliba CD disků a klesající zájem o prodej gramofonů v 80. letech, který se ještě víc propadl v o dekádu později, v podstatě ukončily výrobu čističů tohoto typu. Nic na tom nezměnila ani nelibost zastánců vinylového média. Vysoká cena učinila jejich výrobu nevýhodnou. Německý výrobce Flux-Hifi  se vyklizeného prostoru chopil a výsledky, které přináší, jsou velmi přesvědčivé.

Choulostivosti údržby gramofonových hrotů se Flux HiFi vyhýbá tím, že namísto agresivní kapaliny představuje zařízení Sonic odstraňující nečistoty použitím ultrazvuku. Riziko poškození přenosky nebo gumového uchycení samotného hrotu způsobené agresivní kapalinou zde nehrozí.